Daugiau projektų rasite www.architekturosnamai.lt

Algirdo g. 11-3, Vilnius Tel.: 8 675 98180

Parengti individualūs projektai

Individualus gyvenamasis namas Ateities sodų 2-oji g., Vilnius

 

Sklypo plotas 672 kv.m.
Bendras namo plotas 130 kv.m.
Statybos rūšis nauja statyba

Užsakovai turėjo aiškią minimalistinio, modernaus būsto vizija. Atsižvelgiant į individualius užsakovų poreikius, buvo suprojektuotas minimalus, tačiau dėl racionalaus išplanavimo  labai talpus namas. Vyrauja jaunatviškas stilius – paprastas, neapsunkinantis  erdvės. Paprastos formos ir laisva erdvė – sukelia didesnį įspūdį.

Vienas iš užsakovų pageidavimų buvo, eksplotuojamas stogas, todėl karštomis vasaros dienomis, bus galima jaukiai pailsėti ir pasigrožėti besileidžiančia saule.

Baltuose fasaduose parenkamas kontrastingos spalvos akcentas – pilkas klinkleris. Taip pabrėžiamas namo pagrindinis įėjimas.

"Mūsų dienomis, kai toks aktyvus gyvenimo būdas ir ritmas, minimalizmas naudojamas norint sukurti ramią ir švelnią atmosferą, kurioje šeimos nariai galėtų pailsėti nuo streso. Visa tai savyje jungia kilnumo ir paprastumo elementus.“

Minimalistinis stilius – universalu ir praktiška.


Individualus gyvenamasis namas Avižienių sen., Saldenės km., Berželių g., Vilniaus raj.

 

Sklypo plotas: 1600 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 220 kv.m.
Statybos rūšis: nauja statyba

Tai prancūziško stiliaus bruožų turintis individualus gyvenamasis namas Vilniaus rajone. Namui žavesio suteikia išskirtinės detalės – apvadai aplink langus, rustai, prancūziško stiliaus langai, klasikinis karnizas, masyvi terasa, rozetė (kurią galbūt ateityje pakeis šeimos herbas) virš pagrindinio įėjimo, žiemos sodas.  Šio namo išplanavime – apgalvotas ir išnaudotas kiekvienas centimetras – tiksliai numatytas baldų išdėstymas, apšvietimas, kiekvienas elektros lizdas - netgi numatytas elektros lizdas Kalėdų eglutės girliandai įjunti. Name taip pat suprojektuotas geoterminis šildymas, numatyta, jog ant stogo, ateityje  bus įrengtos saulės baterijos, parinkti kiti sprendiniai, kurie leis taupyti šilumos energiją.


Individualus gyvenamasis namas Zujūnuose, Vilniaus raj.

 

Sklypo plotas: 1505 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 212 kv.m.
Statybos rūšis: nauja statyba

Aktyviai urbanizuojant Vilniaus miesto prieigas svarbu išsaugoti gamtinio kraštovaizdžio identitetą, šiuolaikinėmis architektūros priemonėmis interpretuojant vietinę tradicinę architektūrą. Šiuo projektu siekta sujungti tradicinį dvišlaitį tūrį su vienšlaičiu garažo tūriu, kurio šlaitas paslėptas už medinio modernių proporcijų rėmo, pratęsto virš įėjimo. Taip yra sukuriama apsauga nuo kritulių. Pastatas dviejų aukštų su rūsiu, garažu ir pirtimi. Namo fasado apdailinės medžiagos – klinkeris, tinkas ir medis bei natūralių spalvų koloritas artimas šio regiono tradicinei architektūrai.


Individualus gyvenamasis namas – Juodasis kelias, Vilnius

 

Sklypo plotas: 578 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 127 kv.m.
Statybos rūšis: nauja statyba

Šio individualaus gyvenamojo namo  sprendinius  padiktavo itin nedidelis sklypas.  Automobilių pastogė buvo suprojektuota „po antru namo aukštu“ – toks sprendinys leido namą įkomponuoti sklype taip, kad būtų išsaugotas maksimaliai didelis galinis kiemas. Dar vienas užsakovų pageidavimas – pasyvus namas, todėl neatsitiktinai visi gyvenamieji kambariai numatyti tik pietinėje namo pusėje, tuo tarpu šiaurinėje dalyje numatytos tik pagalbinės patalpos. Namo estetikai sukurti pasirinkti minimalūs apdailos sprendimai ir vos kelios architektūrines detalės – to užteko, kad namo architektūra įgautų „suomiško“ šaržo ir žavesio.


Individualus gyvenamasis namas Laukymės g., Vilnius

 

Sklypo plotas: 1500 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 184.40 kv.m
Statybos rūšis: nauja statyba

Tai paprasto – itin funkcionalaus išplanavimo, erdvus vienbutis gyvenamasis namas. Pagrindinis siekis buvo – interjere išlaikyti vientisas, nesuskaidytas, jaukias erdves. Svetainė ir virtuvės zona numatyta vienoje erdvėje, kurios pagrindiniu akcentu tampa židinys. Antrajame aukšte numatyti tris erdvūs miegamieji kambariai ir viena atvira poilsio zona su apšvietimu per stoglangį – taigi šeimos nariai čia galės jaukiai įskurti tiek knygos skaitymui, tiek, tarkim,  pasistatyti stalo futbolą  - juk svarbiausia – bendravimas tarpusavyje.


Individualaus gyvenamojo namo rekonstrukcija Trakų rajone

 

Sklypo plotas: 1120 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 167 kv.m.
Statybos rūšis: rekonstrukcija

Tai dar vienas individualaus namo rekonstrukcijos iššūkis. Pradinė duotybė – nedidelis, net 50 kv. m. nesiekiantis namukas, iššūkis – rekonstruojant namą parinkti tokius sprendinius, kad užsakovas, gyvendamas jau esamoje namo dalyje, po truputį pats galėtų vykdyti naujai suprojektuotos namo dalies statybas.  Taigi, pasirinkti sprendiniai turėjo būti tiek funkcionalūs tiek nesunkiai įgyvendinami. Po rekonstrukcijos namo plotas padidėjo iki 167 kv.m. Naujai suprojektuotoje namo dalyje buvo numatyti tris miegamieji kambariai, darbo kambarys, nemažas sandėliukas įvairiems lauko įrankiams saugoti ir medinė automobilių pastogė, kuri bus įgyvendinama vėlesniu statybos etapu.


Individualus gyvenamasis namas Riovonių g.

 

Sklypo plotas: 1667 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 270 kv.m.
Statybos rūšis: rekonstrukcija

Šios rekonstrukcijos metu buvo atnaujinta esamo pastato dalis. Namo formą padiktavo rekonstruojamo pastato padėtis arti sklypo ribos. Užsakovo pageidavimu suprojektuotas sutapdintas eksploatuojamas stogas. Esama pastato dalis išnaudota miegamiesiems, tuo tarpu naujoje dalyje įrengta aktyvioji zona – virtuvė, svetainė. Naujai įrengiamas antras aukštas su didele poilsio zona ir miegamaisiais, numatomas išlipimas ant stogo terasos.  Pastato architektūra paprasta, minimalistinė, pagrindinis akcentas – vertikalus vijoklių elementas pagrindiniame fasade.


Individualaus gyvenamojo namo Birelių sodų 23-ioji g., Vilnius, rekonstrukcija

 

Sklyoi plotas: 684 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 250 kv.m.
Statybos rūšis: rekonstrukcija

Šio namo užsakovai atvykdami pas mus turėjo aiškią viziją – išsaugoti seną esamo namo dalį ir išnaudoti ją naujiems poreikiams. Atsižvelgdami į užsakovų individualius poreikius, mes rekonstravome esamą vieno aukšto sodo mūrinį namuką į gyvenamąjį namą su mansarda ir garažu cokoliniame aukšte. Senąją namo dalį palikome mūrinę, naują -  numatėme karkasinę.  Taigi, šiandien namas  tiek savo masteliu, tiek savo estetika ne tik puikiai dera sodų aplinkoje, tačiau yra pakankamai erdvus, kad jame laisvai įsikurtų bent keturių – penkių asmenų šeima.


Individualus gyvenamasis namas Alytuje

 

Sklypo plotas:  2000 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 158.36 kv.m.
Statybos rūšis: nauja statyba

 Užsakovų pageidavimu buvo suprojektuotas erdvus vieno aukšto namas. Namo patalpos išdėstytos atsižvelgiant į pasaulio ašis: šiaurinėje pusėje numatytos pagalbinės patalpos ir dviejų vietų garažas, miegamieji suprojektuoti pietryčiuose, o aktyvioji zona – pietvakariuose. Svetainę su kiemu jungia erdvi terasa, nuo kurios atsiveria puikus kraštovaizdis. Čia įrengtas lauko židinys, kviečiantis šeimą pasimėgauti jaukiais vakarais terasoje. Namą puošia prabangus daugiašlaitis stogas, dengtas keraminėmis čerpėmis, pabrėžiami mūriniai angokraščiai, pakeltas cokolis, balto tinko rustai.


Ūkininko sodyba Juodės kaime, Širvintų rajone.

 

Sklypo plotas:  29448 kv. m.
Bendrasis namo plotas: -
Statytobs rūšis: ūkininko sodyba

Šis projektas išskirtinis tuo, kad buvo projektuojamas ne vienas pastatas, o ūkininko sodybos pastatų kompleksas. Taigi, sodyboje numatytas gyvenamasis namas, pagalbinis pastatas ir pirtelė. Visi šios sodybos pastatai suprojektuoti taip, kad būtų išlaikytas ne tik aplinkos tvarumas, bet ir kompozicinis ryšys tarp atskirų pastatų. Pagrindinis pastatas - tai dviejų aukštų, išskirtinės formos, kompaktiškas gyvenamasis namas, kurio apdailai parinktas tinko ir medžio dailylenčių derinys. Atsižvelgiant į užsakovo pageidavimus namas suprojektuotas taip, kad būtų užtikrintas vizualinis ryšis su jį supančia aplinka (būdami antro aukšto terasoje savininkai galės grožėtis vaizdais atsiveriančiais į Juodės tvenkinį).


Individualus gyvenamasis namas Pilaitėje, Vilniuje

 

Sklypo plotas: 1100 kv.m.
Bendrasis namo plotas: 105 kv.m.
Statybos rūšis: nauja statyba

Tai modernios architektūrinės išraiškos vienbutis gyvenamasis namas jaunai šeimai su racionaliai suplanuotomis vidinėmis patalpomis. Erdvę svetainę pabrėžia platus vitrininis langas su išėjimu į lauko terasą. Natūralius balintos medienos fasadus skaido aukšti vertikalūs langai. Pastato tūris kompaktiškas, vieno aukšto su sutapdintu stogu. Originalios architektūrinės detalės – monolitinės betono konstrukcijos terasa bei įėjimo stogelis su laiptais. Lengvumo, individualumo ir aptakumo namui suteikia suapvalinti kampai.