Vytenio g. 6 -102, Vilnius Tel.: 8 675 98180

Plokštieji ir apželdinti stogai

Plokšti stogai – tai dar kitaip vadinamieji sutapdinti stogai. Plokšti stogai paplitę visame pasaulyje. Dažniausiai tokia stogo konstrukcija naudojama pramonėje statyboje, tačiau tai taip pat yra ir šiuolaikinės, modernios stogo konstrukcijos individualių namų bruožas. Sutapdinti stogai pastatams suteikia šiuolaikinę ir išskirtinę išvaizdą. Tokio tipo stogai nesumažina pastato vidaus erdvės, tad plokščiojo stogo dėka galima išnaudoti visą palėpės erdvę. Sutapdintas stogas padengtas kokybiška stogo danga gali būti naudojamas ir kaip terasos, sodo, vaikų žaidimo aikštelės plotas, nes stogo danga plokštiems stogams yra lygi, su mažu nuolydžiu. Plokštiems stogams dažniausiai dengti naudojamos: bituminės ruloninės stogo dangos ir PVC arba TPO/FPO stogo dangos .

Žalieji stogai – sparčiai populiarėjantis sprendimas, o Norvegijoje ši stogų rūšis renkamasi dėl puikios šiluminės izoliacijos. Apželdinti stogai populiarėja ir didžiuosiuose pasaulio miestuose. Kadangi plečiantis miestams, mažėja žaliųjų erdvių, išeitis - stogų erdves paversti gamtos kampeliais. Su kiekvienu apželdintu stogu galima grąžinti dalelę nykstančios gamtos. Pastatas su apželdintu stogu išsiskiria iš kitų, o taip pat sukuria eilę ekologinių vertingų savybių, tokių kaip papildomo deguonies išsiskyrimas, oro drėgnumo reguliavimas, dulkių neutralizavimas ir lietaus vandens panaudojimas. Apželdintas stogas suteikia galimybę atsirasti naujai gyvenamajai erdvei. Intensyviai apželdintas stogas su suformuotais pėsčiųjų takeliais, poilsio zonomis atrodo ir gali būti naudojamas kaip sodas ant stogo. Ekstensyviai apželdinti stogai nereikalauja ypatingos priežiūros ir paverčia stogą žaliu kilimu. Abu apželdinimo būdai sukuria naują erdvę florai ir faunai. Apželdinti stogai atrodo patraukliai ir turi daug praktiškai naudingų savybių. Be to, kas paminėta aukščiau, žali stogai neleidžia įkaisti patalpoms po stogu. Apželdinti stogai taip pat geriau saugo stogo hidroizoliacinę dangą nei pabarstas. Dėl to žalių stogų hidroizoliacinė danga tarnauja ilgiau. MAPEI koncerno dukterinė gamykla - POLYGLASS, specializuojasi hidroizoliacinių membranų, tarp jų skirtų ir žaliesiems stogams, gamyboje. Galimos įvairios hidroizoliacinių dangų rūšys: bituminės, sintetinės PVC ir TPO ir t.t. Pagrindinis reikalavimas šioms dangoms- atsparumas augalų šaknų pradūrimui.


Pagrindinės šio gamintojo siūlomos sistemos:

- Bituminės prilydomos, „žaliesiems“ stogams skirtos ANTIRADICE E ir ANTIRADICE PE 
- Sintetinė „žaliesiems“, balastiniams stogams skirta PVC MAPEPLAN B 
- Sintetinė „žaliesiems“, balastiniams stogams skirta TPO MAPEPLAN T B   
- Sintetinė plokščiam stogui skirta PVC MAPEPLAN M    
- Sintetinė plokščiam stogui skirta TPO MAPEPLAN T M

NAUDINGOS NUORODOS

• Konstrukciniai mazgai su sintetinių PVC membranų panaudojimo galimybėmis plokščiųjų, balastinių, apželdintų ir kitų stogų konstrukcijose:
http://velvemst.lt/uploads/Breziniai_PVC.pdf

• Konstrukciniai mazgai su sintetinių TPO/FPO membranų panaudojimo galimybėmis plokščiųjų, balastinių, apželdintų ir kitų stogų konstrukcijose.
http://velvemst.lt/uploads/Breziniai_TPO_FPO.pdf

---------------------------------------------------------------------

Kontaktinis asmuo:

Artūras Ručinskas
Projektų vadovas-inžinierius
Telefonas: +370 640 20969
El.paštas: arturas@velvemst.lt
www.velvemst.lt